سروش تجارت فروش اسانس، طعم دهنده های طبیعی، مارگارین، روغن چربی شیرینی آرد ،جوش شیرین ،آمونیاک و بکینگ پودر، بهبود دهنده نان
اسانس نارگیل

بدون شک‌ نارگیل جزء طعم های اصلی در صنعت غذا می‌باشد. اسانس نارگیل تقریبا در تمام محصولات از جمله انواع کیک، بیسکوییت، تافی، شکلات، کلوچه و حتی بستنی‌ها کاربرد گسترده دارد.

پروفایل‌های متعددی برای طبقه بندی رایحه و طعم نارگیل تعریف شده‌اند. پروفایل شیری، کره‌ای یا خامه‌ای، یا پروفایل رست شده و خام و طبیعی.

هر کدام از این پروفایل‌ها گذشته از سلیقه و ذائقه مصرف‌کنندگان، برای محصول خاصی طراحی و تولید می‌شوند. بطورمثال پروفایل رست شده بیشتر برای محصولات آردی مانند کیک و بیسکویت و پروفایل شیری بیشتر برای شکلات و تافی مناسب می باشند. البته اسانس نارگیل از جمله اسانس هایی می باشد که بخوبی با اسانس های دیگر مخلوط شده و طعم هایی جدید و خاص را برای شما مهیا می کند.

عوامل متعددی در طعم‌دهندگی اسانس نارگیل تاثیرگذار هستند. در مورد طعم شیری و یا خامه‌ای نارگیل می‌توان ازلاکتون‌ها نام برد. لاکتون‌ها در واقع استرهای حلقه‌ای شده می باشند. در نارگیل‌ها این رایحه و طعم اصلی مربوط به گاما-نانولاکتون‌ها می باشند که به لاکتون نارگیل نیز معروف می‌باشند.