بهبود دهنده نان تست نیز مانند سایر بهبود دهنده هایی که در فرایند پخت نان، شیرینی و کیک استفاده می شوند می باشند. بهبود دهنده نان تست برای افزایش کیفیت محصول نهایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه به بررسی بیشتر این محصول، کاربرد هایش و فرمولاسیون ترکیب آن خواهیم پرداخت. تا پایان با ما همراه باشید حتما دست پر به سراغ پخت نان تست خواهید رفت.

بهبود نان تست

بهبود دهنده نان تست

توضیحات تکمیلی پیرامون بهبود دهنده نان تست

بسیاری از افراد از نان تست به عنوان نان اصلی در وعده های غذایی خود استفاده می کند. لذا ضروری است تا کیفیت این نان نیز مانند نان لواش، سنگک یا بربری مورد رضایت مصرف کننده باشد. همچنین برخی از افراد خودشان نان تست را می پزند. در چنین لازم است تا ماده ای در فرایند پخت نان استفاده شود تا باعث افزایش انعطاف پذیری خمیر و افزایش کیفیت نان شود.

نکته بسیار مهم در خصوص استفاده از بهبود دهنده ها این است که از پیش انواع آن را شناخته و با توجه به نیاز خود از آن ها استفاده کنیم. لذا در این مقاله هر زمان سخن از بهبود دهنده نان به میان آمد، مراد بهبود دهنده نان تست است.

نان تست

بهبود دهنده نان تست

مزایای استفاده از بهبود دهنده نان تست چیست؟

استفاده از بهبود دهنده نان تست هنگام پخت، مانع خوابیدن خمیر آن و افزایش انعطاف پذیری خمیر می‌گردد. همچنین کیفیت خمیر افزایش یافته و بافت خوبی پیدا می‌کند. بعد از پروسه پخت نیز مانع بیات شدن شده و ماندگاری محصول را افزایش می دهد.

فرمول پیشنهادی برای پخت نان تست همراه با داشتن بهبود دهنده

همانطور که پیش تر نیز گفته شد بهبود دهنده ها در زمینه پخت انواع نان، شیرینی و کیک کاربرد دارند. لذا ضروری است با توجه به استفاده خود بهبود دهنده مناسب را انتخاب کنیم. در غیر این صورت نه تنها پخت خوبی را تجربه نخواهیم کرد بلکه در پایان نانی بی‌کیفیت خواهیم داشت. با توجه به این موضوع در ادامه فرمولی پیشنهادی برای داشتن نان تستی با کیفیت همراه با بهبود دهنده نان تست برایتان بیان کرده ایم. امید است با استفاده از این روش بتوانید نانی نرم و لطیف را طبخ کنید.

مواد لازم برای داشتن نان تست با کیفیت

نکته: توجه داشته باشید که به ازای هر ۱۰۰ کیلو گرم آرد گندم ۱۰ کیلو گرم بهبود دهنده نان تست اضافه کنید.

بدین ترتیب نان تستی با بافت لطیف، خوش مغز و رنگی روشن خواهید داشت.

مقدار مصرف بهبود دهنده نان تست

به ازای هر ۱۰۰ کیلوگرم آردگندم ۱۰ کیلوگرم اضافه کنید

تست بهبود دهنده

بهبود دهنده نان تست

جمع بندی

آنچه در خصوص بهبود دهنده نان تست ضروری بود،  بیان شد. به طور کلی این بهبود دهنده ها برای نان تست و انواع نان های قالبی کاربرد دارند. چنانچه بخواهیم فرایند پخت نان را بهبود بخشیده و در نهایت نیز نان با کیفیتی داشته باشیم بهتر است تا همراه آرد از بهبود دهنده نان تست نیز استفاده کنیم. اگر بخواهیم در نگاهی کلی خصوصیات بهبود دهنده نان تست را برشماریم می توان به شرح زیر بیان کرد:

طبخ نان در کنار مهارت عشق نیز می طلبد. لذا در پایان امید داریم با ارائه این مطلب توانسته باشیم اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار داده باشیم و شما نیز بتوانید زین پس با مهارت بیشتر و عشقی فزون تر نان های تستی با کیفیت و بسیار لذیذ طبخ کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *